פרויקט אירועי סליחות של אשכולות

פרויקט אירועי סליחות של אשכולות

האירועים יתקיימו במשך שלושה שבועות, בימי רביעי וחמישי בין התאריכים 18.9-3.10, בשעות 20:00-23:00.
במהלך האירועים יערכו סיורים ובכל סיור יהיה חלק אומנותי: שחקן/נגן/עששיות/מופע אור קולי.
ניתן להשתתף בסיורים בהרשמה באתר אשכולות ובתשלום סמלי של 20 ₪.

לפרטים והרשמה >> https://tickchak.co.il/7228?ref=r0

מרכז סיור ולימוד קשת:
נסייר בין דמויות המופת של צפת. בין המאה ה16 לשנות תש"ח, בין רבנים ותלמידי חכמים, לחיילים אמיצים. נשמע על אנשי צפת מכל המגזרים, וניקח מהם צידה לשנה החדשה. נראה מה אנחנו יכולים ללמוד מהם, ואיזה תיקונים נוכל לעשות בתור חברה כדי להוסיף אחדות וחיבורים. בנוסף, נעבור לצד בתי הכנסת הצפתיים המיוחדים ונשמע את סיפוריהם.

אורות הגליל – העיר העתיקה בצפת:
הניגון שבלב:
נתחיל את סיורנו בחניון הסראיה, אל מערת שם ועבר, נעבור דרך הגן הקסום, בית הכנסת ר' יוסף קארו, כיכר המגינים וסמטת משיח המיוחדת, נמשיך לבית הכנסת האר"י האשכנזי ובית הכנסת אבוהב, נעבור בקרית האומנים ונסיים בכיכר אברהם שדה. במהלך הסיור נטייל בין הסמטאות הקסומות של העיר העתיקה בצפת, בין בתי הכנסת היחודיים. נשמע על חייהם של גדולי הקבלה בתקופת תור הזהב, בליווי סיפורים מרתקים על הניסים המיוחדים לעיר ונפלאותיה. נפגש עם נגן ונשיר עימו משירי צפת המרגשים, בערגה לימים קסומים וקדושים, ידיד נפש, לכה דודי ועוד.

ראש פינה – קברי צדיקים בגליל העליון:
סיור סליחות בקברי צדיקים.
באווירה גלילית ובשיאם של ימי הסליחות נתחיל את סיורנו בבית הכנסת נבוריה המסתתר בין עצי יער ביריה שם נשמע על רבי לוי יצחק מברדיצ'ב וימי הסליחות שלו, נמשיך לקיברו של רבי אלעזר המודעי ,לקבר רבי יונתן בן עוזיאל ונסיים באמירת סליחות בקבר הרשב"י.